යේසුස්ගේ තහනම් ලිපිය සහ යෙරෙමියාගේ ලිපිය.

යේසුස්ගේ තහනම් ලිපිය සහ යෙරෙමියාගේ ලිපිය.

බයිබලයට ඇතුලත් නොවූ යේසුස්ගේ කථාව යෙරෙමියාගේ කතාවට සමානයි. මේ හේතුව නිසා බොහෝ අය විශ්වාස කළේ යේසුස් යෙරෙමියා හෝ එලියා කියායි. දෙදෙනාම රූප වන්දනාව විවේචනය කළහ!

යේසුස් පැවසූ බොහෝ දේ බයිබලයේ නොමැති බව පමණක් නොව, යේසුස් නොකියූ බොහෝ දේ බයිබලයේ සඳහන් කර ඇති ආකාරයටම තිබේ.
පහත දැක්වෙන පේළි යෙරෙමියාගේ කතාවේ නියැදියකි:
යෙරෙමියාගේ ලිපිය
1: 1 බබිලෝනිවරුන්ගේ රජු විසින් පිටුවහල් කරනු ලැබූ ලෙස බබිලෝනියට ගෙන යනු ලබන අයට දෙවියන් විසින් එවන ලද පණිවිඩය ලබා දීම සඳහා යෙරෙමියා යවන ලද ලිපියක පිටපතක්.
දෙවියන් වහන්සේ ඉදිරියෙහි ඔවුන් කළ පාප නිසා, බබිලෝනිවරුන්ගේ රජු වන නෙබුකද්නෙශර් ඔවුන්ව වහලුන් ලෙස බබිලෝනියට ගෙන යනු ඇත. 3 එබැවින්, ඔවුන් බබිලෝනියට පැමිණි විට, ඔවුන් පරම්පරා හතක් දක්වා දීර් long කාලයක් එහි රැඳී සිටිනු ඇත. ඊට පස්සේ, මම ඔයාව සාමයෙන් එතනින් අරන් යන්නම්. 4 දැන්, බබිලෝනියේ දී, මිනිසුන් උරහිස් මත තබාගෙන, මිථ්‍යාදෘෂ්ටිකයන් බිය වන රිදී, රත්රන් සහ ලී වලින් සාදන ලද දෙවිවරුන් ඔබට පෙනෙනු ඇත. 5 එබැවින් පරෙස්සම් වන්න, මිථ්‍යාදෘෂ්ටිකයන් මෙන් නොවන්න, මිථ්‍යාදෘෂ්ටිකයන්ට මෙම දෙවිවරුන් කෙරෙහි ඇති බිය ඔවුන් තුළ පැතිරවීමට ඉඩ නොදෙන්න.
6 සමූහයා සහ ඔවුන් පිටුපස ඔවුන්ට නමස්කාර කරන ආකාරය ඔබ දකින විට, “යෙහෝවා දෙවියනි, අපි නමස්කාර කළ යුත්තේ ඔබය” කියා ඔබ හදවතින්ම කියනු ඇත. 7 මක්නිසාද මාගේ දූතයා ඔබ සමඟ සිටින අතර ඔහු ඔවුන්ගේ ජීවිත රැකබලා ගනී
එළිදරව් 12:11 ගිවිසුමේ රුධිරයෙන් සහ ඔහුගේ සාක්ෂියේ වචනයෙන් ඔව්හු යක්ෂයාට ජය දුන්හ.
මරණයෙන් බේරීමට තරම් ඔවුන් ඔවුන්ගේ ජීවිතවලට ආදරය කළේ නැත. 12 එබැවින් ස්වර්ගයෙහි ද ඔවුන් තුළ වාසය කරන්නෙනි, ප්‍රීති වන්න. . එහෙත්, ගොඩබිමෙන් හා මුහුදෙන් සාතන් කෝපයෙන් ඔබ වෙතට පැමිණියේ, ඔහුගේ කාලය කෙටි බව ඔහු දන්නා බැවිනි.
මයිකල්: “සාතන්, ඔබේ පිළිමය, මරණය පරාජය කළ නොහැකිය. ක්‍රිස්තුස් වහන්සේගේ කුරුසිය තුළින් මා ප්‍රකාශ කළ ඇදහිල්ල පැමිණියේය. ඇදහිල්ලෙන් මාගේ ගැලවීම ලැබුණි: කුරුසය: ගීතාවලිය 22, ඇදහිල්ල නැවත නැඟිටීම: ඕසියා 6: 2-3, සදාකාල ජීවනය කෙරෙහි ඇදහිල්ල: ගීතාවලිය 118: 17-18, නමුත් ඔබ සම්පූර්ණ හරස් මෝඩයෙකු මෙන් කුරුස හා භෞතික කඩු ඇඳීමෙන් භෞතික පලිහ සෑදූ සතෙකි. මම අධ්‍යාත්මික පලිහ රැගෙන යමි. මා දැන් සඳහන් කළ දේ සහ යෙහෝවාගේ සැබෑ වචනය වන කඩුව, ඔබේ නොව, නොගැලපෙන මෘගයා, එකම ගැළවුම්කාරයා යෙහෝවා මිස ඔබ හෝ ඔබේ ආගමික පිළිම නොවේ!
[777]
සාතන් සිතන්නේ, “අනේ, මේ මිනිසා මයිකල්, ඔහු පිළිම විකිණීමේ හා කුලියට ගැනීමේ මගේ ව්‍යාපාරය විනාශ කළ අතර, මට ඔහුව මරා දැමිය නොහැක, මන්ද මම කුරුසියේ මැරූ ගේබ්‍රියෙල්ගේ රුධිරයෙන් යෙහෝවා ඔහුව ආරක්ෂා කරයි, මයිකල්ට පළිගැනීමට අවශ්‍යය ඔහුගේ මරණය.
සාතන් පොළොවට හා මුහුදට කෑගසයි: “ඔබේ ගැළවුම්කාරයා සහ දෙවියන් වහන්සේව පිළිගන්න, ඔබේ දණහිස්, අවජාතකයෙනි, යෙහෝවා ඉදිරියෙහි මට චෝදනා කරන අයව මට මරා දැමිය නොහැක, නමුත් ඔබ ඔහු නොවේ, කෙසේ හෝ මගේ තියුණු කඩුව පාවිච්චි කිරීමට මට අවශ්‍යය …! ”
[666]
ප්‍රංශ [FR] – https://bestiadn.com/2020/02/28/la-lettre-interdite-de-jesus-et-la-lettre-de-jeremie/
ස්පා Spanish ් [[ES] – https://bestiadn.com/2020/02/28/la-carta-prohibida-de-jesus-y-la-carta-de-jeremias/
පෘතුගීසි [PT] – https://bestiadn.com/2020/02/28/a-carta-proibida-de-jesus-e-a-carta-de-jeremias/
ඉතාලි [IT] – https://bestiadn.com/2020/02/28/la-lettera-proibita-di-gesu-e-la-lettera-di-geremia/
ඉංග්‍රීසි [EN] – https://bestiadn.com/2020/02/27/the-forbidden-letter-of-jesus-and-the-letter-of-jeremiah/

Responder

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

Conectando a %s